
Що таке безконтактна оплата?
Це метод транзакції, який спрощує оплату речей за допомогою мобільного пристрою, мобільного телефону або безконтактної картки. Просто дістаньте картку, піднесіть її до терміналу, і транзакція завершена. Чи не все просто? Це стало можливим завдяки технології NFC. За цю безконтактну магію відповідає чіп NFC.
Безконтактні технології викликали фурор у сфері платежів, і ця тенденція, спричинена пандемією, зараз стала домінуючою як дієвий спосіб оплати. Давайте розглянемо способи безконтактної оплати:
- Безконтактні дебетові та кредитні картки – картки «Tap to Pay», які містять невелику антену, що дозволяє зчитувачу зв’язуватися з пристроєм по бездротовому зв’язку
«Картки Tap to Pay зазнали стрімкого зростання лише за кілька років. У Європі безконтактна оплата майже стала стандартом, і більшість нових карток мають цю послугу. У США адаптація відбувалася повільніше, але її поширеність продовжує зростати”, – повідомляється в журналі Forbes.
- Мобільні додатки та гаманці – цифрова версія фізичного гаманця, яка зберігає вашу платіжну інформацію, картки лояльності, квитки та інші цифрові активи. Google Pay і Apple Pay є двома найпопулярнішими мобільними гаманцями, які використовуються сьогодні.
- Смартфони з модулем технології NFC – практично кожен сучасний смартфон оснащений цим чіпом. Щоб активувати його, досить розблокувати екран і піднести пристрій до зчитувача

Source: St.com
- Розумні годинники – ще один носимий пристрій з вбудованими модулями технології NFC.
Технологія безконтактних платежів
Для безконтактних транзакцій використовується технологія радіочастотної ідентифікації (RFID) або зв’язку ближнього поля (NFC). Ці радіохвилі повідомляють дані вашого банківського рахунку, безконтактної картки або додатка телефону платіжному читачу продавця, коли ви робите покупку.
Безпека безконтактних транзакцій
Усі безконтактні картки та інші пристрої мають багато рівнів коду та протоколів безпеки, вбудованих як у програмне забезпечення, так і в апаратне забезпечення, щоб захистити їх від компрометації злочинністю.
“Крім того, для покупок, що перевищують обрану суму, введення PIN-коду є обов’язковим. Це гарантує, що в разі крадіжки картки зловмисник не зможе здійснювати більші транзакції. Ця технологія вважається ще більш надійною для віртуального гаманця, який також популярний серед безконтактних способів оплати. “
Світові тренди безконтактного зв’язку
- Біометрія. У відповідь на вимогу швидкого підтвердження платежів в рамках омніканізації вона активно розвивається.
- Прогнозується, що через 10 років цифрові валюти та криптовалюти будуть такими ж поширеними, як сьогодні платежі без картки.
- Метавсесвіт – Футуристичний сценарій. Має великий потенціал для масового ринку. Це дозволяє по-новому поглянути на процес покупки та залучити користувачів з різних куточків світу.
Безконтактність – це більше, ніж мода, вона тут, щоб залишитися.
Від споживачів, які шукають безперебійний досвід покупок, до організацій, які прагнуть оптимізувати свою діяльність, переваги безконтактного зв’язку ще ніколи не були такими очевидними. Прийміть революцію безконтактності, яка змінює спосіб обміну цінностями в цифрову епоху.