5 хв. читання

Освоєння B2B продакт-менеджменту: виклики та стратегії

Опитування, проведене Akeneo у 2024 році, показало, що майже всі B2B-компанії стикаються зі значними проблемами в управлінні продуктами, зокрема в управлінні інформацією про продукти. Це охоплює труднощі, з якими стикаються компанії при забезпеченні точності, всеосяжності, актуальності та узгодженості інформації про свою продукцію на різних каналах і платформах. Дослідження, в якому взяли участь 650 B2B-фахівців зі США, Великобританії, Франції та Німеччини, було зосереджено на ключових сферах управління продуктами B2B, які компанії повинні освоїти. Ці виклики можуть включати управління величезними обсягами даних про продукти, автоматизацію процесів, сприяння співпраці в команді, своєчасний запуск продуктів і забезпечення відповідності нормативним вимогам у практиках управління продуктами B2B.

Ця стаття була перекладена для вас штучним-інтелектуалом
Освоєння B2B продакт-менеджменту: виклики та стратегії
Джерело: Depositphotos

Діджиталізація змінює очікування

Приголомшливі 90% B2B-компаній планують розширити свою стратегію цифрових продажів протягом наступних двох років, що вказує на те, що цифрова трансформація стає головним пріоритетом бізнесу. Клієнти B2B все частіше очікують варіантів самообслуговування, персоналізації та безперебійної цифрової взаємодії, схожої на їхній споживчий досвід. Популярні цифрові канали включають портали самообслуговування, соціальні мережі та веб-сайти продуктів.

Фірми B2B повинні адаптуватися до очікувань клієнтів, які вимагають зручності та персоналізації, подібно до досвіду B2C.

Explore critical B2B product management challenges and innovative solutions for 2024. Learn how to streamline processes and boost efficiency.

Source: Akeneo

Управління інформацією про продукцію: основна проблема

Для професіоналів електронної комерції ключовим питанням залишається управління точною та всебічною інформацією про продукцію. Опитування виявило основні больові точки, включаючи застосування автоматизації та штучного інтелекту (37%), командну співпрацю (31%) та своєчасний запуск продуктів (28%).

Незважаючи на зростаюче використання таких технологій, як системи управління інформацією про продукт (PIM) та штучний інтелект, 40% компаній все ще керують даними про продукти вручну. У середньому B2B-компанії потрібно два тижні, щоб зібрати дані про продукцію для виходу на ринок, а збагачення даних займає ще більше часу.

Регулювання уповільнює прогрес в управлінні продуктами B2B

Фірми B2B стикаються з проблемами дотримання нормативних вимог: 99% респондентів повідомляють про проблеми з дотриманням нормативних вимог. Ключові проблеми включають управління ланцюгами поставок, узгодженість даних про продукти та видимість (SEO). Автоматизація процесів комплаєнсу залишається складним завданням для 45% компаній, що часто сповільнює запуск продуктів.

Досвід понад усе

Зосередження уваги на наданні привабливого та послідовного досвіду роботи з продуктами має вирішальне значення для компаній B2B. Дві третини респондентів називають повторний бізнес та конверсії перевагами високоякісної інформації про продукт. Ключовий контент продукту, який цінують клієнти, включає:

  1. Чітко написані описи товарів (79%)
  2. Технічні паспорти (78%)
  3. Інформація про гарантію (75%)
  4. Відгуки клієнтів (75%)
A 2024 survey by Akeneo has revealed that nearly all B2B companies face significant challenges in product management, particularly in managing product information. This encompasses the difficulties firms encounter in ensuring their product details are accurate, comprehensive, up-to-date, and consistent across various channels and platforms.

Source: Akeneo

Для електронної комерції підтримка якісної інформації про продукт по всіх цифрових каналах має важливе значення для задоволення потреб клієнтів.

Як і в сегменті B2C, тут варто стежити за новими інноваціями, які покращують досвід покупок. У традиційних інтернет-магазинах, наприклад, використовується доповнена реальність. У майбутньому доцільно також розглянути передові цифрові технології.

Оскільки на цифрові канали вже припадає майже 50% доходу B2B, подальша експансія в омніканальні стратегії, інтеграцію IoT та адаптивну архітектуру матиме важливе значення для майбутнього зростання.

Поділіться статтею
Схожі статті
Ефективний B2B маркетинг у соціальних медіа: планування та стратегії
5 хв. читання

Ефективний B2B маркетинг у соціальних медіа: планування та стратегії

Маркетинг у соціальних мережах B2B зараз є важливим інструментом для компаній, які хочуть охопити більше людей, зміцнити довіру до свого бренду та налагодити зв’язок з можливими клієнтами та бізнес-партнерами. Цей вид маркетингу є більш складним, ніж B2C-маркетинг, який орієнтований на швидкі продажі. Він повинен бути зосереджений на побудові довгострокових відносин, лідерстві думок і наданні професійній […]

Прочитати статтю
Нова статистика B2B-кампаній у LinkedIn
3 хв. читання

Нова статистика B2B-кампаній у LinkedIn

Ті, хто бажає досягти успіху в B2B маркетингу, повинні розуміти потреби та мотивацію інших компаній. На відміну від B2C-маркетингу, який часто працює з емоційними імпульсами, B2B маркетинг будується на довгострокових відносинах, довірі та професійній експертизі. Це означає, що стратегія повинна бути адаптована до кожного клієнта. Одним словом, вона воістину різноманітна.

Прочитати статтю
Стратегія залучення клієнтів B2B: баланс між цифровим і традиційним підходами
4 хв. читання

Стратегія залучення клієнтів B2B: баланс між цифровим і традиційним підходами

Маркетингові організації B2B розробили цілісні підходи до залучення клієнтів, які більше не покладаються значною мірою на особистий контакт. Ці сучасні стратегії залучення клієнтів b2b охоплюють різноманітне поєднання цифрових і традиційних каналів, що відображає мінливий ландшафт ділової взаємодії. Від використання соціальних мереж і цифрової реклами до пожвавлення ролі живих заходів і партнерських програм, компанії адаптують свою […]

Прочитати статтю
Bridge Now

Найсвіжіші новини просто ЗАРАЗ

10+ не прочитано

10+