
Опитування, в якому взяли участь понад 2000 споживачів у Великій Британії, розглядає поточні настрої та вподобання споживачів щодо відкритого банкінгу. 22% респондентів висловилися за картки, на другому місці – відкритий банкінг. За оцінками, 19% споживачів у Великій Британії виберуть його протягом 5 років.
Open Banking – це практика, яка дозволяє третім сторонам (наприклад, фінтех-додаткам) отримувати доступ до фінансових даних клієнтів від банків через API. Це означає, що клієнти можуть безпечно ділитися своєю фінансовою інформацією з іншими банками або авторизованими фінансовими організаціями, такими як постачальники платежів, кредитори та страховики.

Source: emerchantpay
Хоча термін «відкритий банкінг» не знаходить відгуку в суспільстві, опитування показало, що коли респондентам пояснили це визначення, 45% респондентів у Великій Британії підтвердили, що використовували його.
Розглядаючи наміри споживачів щодо покупок у Великій Британії, 42% респондентів заявили, що вони, швидше за все, використовуватимуть відкритий банкінг для платежів у магазинах, тоді як 37% заявили, що вони, швидше за все, використовуватимуть його для онлайн-платежів. Крім того, споживачі у Великій Британії, які в основному використовують Open Banking для цифрових покупок, заявили, що використовуватимуть його для роздрібних покупок в Інтернеті (44%), за якими йдуть комунальні платежі (36%), авіаквитки (30%), готелі (34%) та послуги онлайн-підписки (25%).
Згідно з опитуванням, це ставить відкритий банкінг попереду інших способів оплати, таких як ручні банківські перекази (13%), криптовалюти (7%) і «купуй зараз, плати пізніше» (14%). 42% споживачів заявили, що використовували б Open Banking для майбутніх покупок, якби він підтримував мобільні та онлайн-платежі безпосередньо з їхнього банківського рахунку. На графіку нижче показані споживачі, які планують частіше використовувати Open Banking в найближчі п’ять років, за віком.
На графіку нижче показані споживачі, які планують частіше використовувати Open Banking в найближчі п’ять років, за віком.

Source: emerchantpay