
Підліткова користувачка TikTok Емілі годинами грала в ігри, але нічого не отримала. Коли відео стало вірусним, тисячі людей відгукнулися, і більше користувачів TikTok почали використовувати свої реферальні коди.
Захоплюючі ігри в додатку допомогли бізнесу стати однією з найбільших компаній швидкої моди в усьому світі, допомагаючи йому розвиватися з дивовижною швидкістю. Шість різних ігор у додатку, включно з тією, в яку грала Емілі, доступні з чотирьох країн ЄС, а також зі Сполучених Штатів і Великої Британії. Ігри обіцяють користувачам виграти безкоштовні кредити або «безкоштовні подарунки» на суму до 3 000 євро.
Експерти попереджають, що дії Шейна можуть порушити закон про захист прав споживачів і призвести до штрафів у мільярди євро за можливі законодавчі порушення правил Європейського Союзу, які контролюють великі інтернет-компанії. За допомогою індикаторів прогресу, таймерів і спливаючих вікон, що показують усі переваги, які інші люди отримують абсолютно безкоштовно, програма також пропонує гейміфікований досвід, заохочуючи користувачів приєднатися.

Source: Shein
З квітня Європейська комісія уважно стежить за роздрібним продавцем Shein, відомим своєю грою в «безкоштовні подарунки». Відповідно до Закону ЄС про цифрові послуги, магазин був класифікований як «дуже велика онлайн-платформа», тому Шейн потрапляє під прямий нагляд. Разом із сімнадцятьма іншими національними групами споживачів BEUC нещодавно подала до суду на китайського конкурента Шейна Temu за те, що він нібито використовував примус відповідно до нового правила.
Системи «приманки та перемикання» в грі, а також використання фальшивих таймерів і загадкових індикаторів прогресу також можуть змусити Шейна порушити Закон про цифрові послуги. Європейська комісія поставила Шейну та Тему додаткові запитання про те, як вони гарантують, що їхня діяльність дотримується Закону про цифрові послуги. Шейн і Тему мають відповісти, після чого Комісія може розпочати судові позови проти обох компаній.
Штраф може сягати 1,7 мільярда євро. Шейн вже потрапив під критику за використання примусової праці у своєму ланцюжку поставок, а екологічні активісти вказали на проблеми сталого розвитку, які виникають у зв’язку з продажами швидкої моди за низькими цінами.
На думку Шейна, посилена увага з боку європейської влади припадає на ключовий момент, коли британська правозахисна група звернулася до британського регулятора, відповідального за лістинги на фондовому ринку, з проханням зупинити IPO Shein у Лондоні через звинувачення у примусовій праці.