29 хв. читання

Performance-маркетинг: повний посібник

Практично кожен оператор сайту стикався з performance-маркетингом. Заплатіть кілька пенсів і отримаєте відвідувачів сайту. Поставте якісь цілі, і економіка сайту має вийти. Але що ж насправді криється за цією революційною формою реклами?

Ця стаття була перекладена для вас штучним-інтелектуалом
Performance-маркетинг: повний посібник
Джерело: Depositphotos

Що таке performance-маркетинг?

Якщо говорити дуже коротко, то перформанс-маркетинг — це форма онлайн-маркетингу, де ви можете відстежувати свої маркетингові витрати на рівні кожного замовлення. В офлайн-світі використовувалися статистичні моделі, які могли з певним ступенем точності сказати маркетологам, чи збільшила їх рекламна кампанія продажі або це просто гроші, викинуті в повітря.

У маркетингу є стара приказка: «Половина грошей, витрачених на маркетинг, витрачається даремно; Ми просто не знаємо, яка половина”.

Це абсолютно не відноситься до performance-маркетингу. Завдяки відносно точним вимірюванням, даним і просунутим алгоритмам ви можете досягти потрібних вам маркетингових результатів.

Оскільки ви можете відстежувати свої маркетингові витрати на рівні кожного замовлення, ви можете бути впевнені, що отримаєте прибуток.

Більш того, гроші, які ви витрачаєте на перформанс-маркетинг, практично відразу повертаються у вигляді замовлень (це стосується в основному інтернет-магазинів). Таким чином, ви можете дуже швидко профінансувати подальший розвиток і зростання, так як гроші повертаються практично відразу.

Чому це важливо?

На відміну від SEO, перформанс-маркетинг може принести миттєві результати. Просто додайте платіжну картку, налаштуйте кампанії та вимірювання, і ви отримаєте стільки трафіку на свій сайт, скільки зможе обробити ваш гаманець.

Навіть Amazon витрачає 10 мільярдів доларів на рік на performance-маркетинг, лише щоб запобігти іншим великим електронним магазинам, таким як Temu, просунутися вперед.

Важливо розуміти, що рекламні місця, які використовуються в performance-маркетингу, є найприбутковішими в усьому Інтернеті.

Уявіть собі чемпіонат світу з хокею з шайбою або чемпіонат світу. Під час рекламних пауз у матчах наших спортсменів виходить лише кілька рекламних оголошень. Зазвичай це букмекерські компанії. Ті, хто хоче заощадити на маркетингу в цей рік і не платити за дорогу рекламу під час спортивних матчів, дуже швидко втратять частку ринку. Люди просто забудуть про них, а конкуренція покаже їх переваги.

Те ж саме відбувається і в performance-маркетингу. Не бути в числі перших результатів пошуку в Google або не відображатися потенційним клієнтам у стрічках соціальних мереж означає, що конкуренти це зроблять.

У вас може бути найкраща кампанія бренду, але ви завжди повинні бути помітні в потрібних місцях і в пошуку, коли ваші клієнти хочуть вас знайти. В іншому випадку це зробить конкурент, і ви залишитеся ні з чим.

Ключові поняття і терміни

У performance-маркетингу ви часто стикаєтеся з такими абревіатурами , як PPC, ROAS, CPA, CPL, CPM, CTR, CR, AOV.

Незважаючи на те, що все це важливо, є три ще більш важливі, на яких будується весь перформанс-маркетинг. І вони навіть не мають ніякого відношення до маркетингу. Це маржа. Якщо ви не знаєте свою маржу та її три рівні, всі інші абревіатури в performance-маркетингу будуть марними, тому що ви все одно втратите гроші.

key concepts of performance marketing

Source: Depositphotos

Валова маржа

Формула: (Відпускна ціна продукції – Закупівельна ціна продукції) / Відпускна ціна продукції

Валова маржа виражає, який відсоток від ціни продажу становить ваш валовий прибуток. Чим більше, тим краще. Хоча це найголовніший принцип в бізнесі, багато підприємців плутають маржу з націнкою.

Валова маржа ніколи не може бути більше 100%. Це можливо лише в тому випадку, якщо ви отримали продукт безкоштовно.

Якщо ви хочете бути прибутковим у performance-маркетингу, ваша валова маржа має становити не менше 60-80%. Багато інтернет-магазинів можуть тільки мріяти про таку маржу, і саме тому їх онлайн-бізнес занепадає. Вони не можуть бути прибутковими. Такої високої маржі досягти неможливо, але потрібно шукати інших постачальників і товари.

Без здорової маржі ніхто в інтернет-маркетингу не зможе вас врятувати.

Маржа внеску

Формула: (Відпускна ціна продукції – Закупівельна ціна продукції – Витрати на обробку замовлень) / Відпускна ціна продукції

Маржа внеску – це те, що залишається у вашій компанії після того, як ви відправите замовлення.

Тут витрати на обробку замовлень, такі як поштові витрати, упаковка, пакувальні матеріали, будь-які подарунки та подібні товари, вираховуються з валової маржі.

Якщо коротко, то це прибуток від замовлення після витрат, які виникають при обробці та відправленні замовлення.

Маржа внеску після маркетингових витрат

Формула: (Відпускна ціна продукції – Закупівельна ціна продукції – Витрати на обробку замовлень – Маркетингові витрати на замовлення) / Відпускна ціна продукції

З валової маржі ми вираховуємо витрати на обробку замовлень і маркетингові витрати на отримання замовлення. Це те, що залишилося оплатити всі фіксовані витрати у вас в компанії. І це часто є каменем спотикання для електронних магазинів. Їхні маркетингові витрати на одне замовлення (кредит + робота спеціаліста) вищі, ніж маржа внеску.

Це означає, що вони втрачають гроші на кожному замовленні. Є інтернет-магазини, які мають повторні покупки і не проти бути збитковими при перших замовленнях від даного покупця. Але ці насправді мінімальні.

AOV (середня вартість замовлення):

Середня вартість замовлення – це загальний дохід інтернет-магазину, поділений на всі замовлення за певний період. Хоча цей показник не показує всієї правди про те, скільки клієнти в середньому витрачають у вас, його достатньо для приблизних розрахунків.

У вас може бути 80% валової маржі на дрібні товари. Але якщо клієнти витрачають в середньому 10 фунтів стерлінгів, ви ніколи не станете прибутковими. Середня вартість замовлення має становити 60 фунтів стерлінгів без урахування ПДВ.

А чому стільки? Ось тут на допомогу приходять ще два важливі показники: CR і CPC.

CPC on blocks

Source: Depositphotos

CR (коефіцієнт конверсії)

Коефіцієнт конверсії – це те, який відсоток відвідувачів вашого сайту роблять покупку.

Зазвичай він становить 0,5-5%. Так, лише 1 з 200 людей на вашому сайті замовить ваші товари чи послуги.

Поліпшити коефіцієнт конверсії можна в основному на сайті. Це залежить від безлічі факторів, включаючи зручність використання веб-сайту, деталі продукту, відгуки клієнтів, оформлення замовлення, фотографії та відео.

CR = Кількість конверсій / Кількість кліків по рекламі

Підвищення коефіцієнта конверсії з 1% до 2% покращує результати кампанії на 100%.

Тому корисно шукати можливості для покращення показників перфоманс-маркетингу переважно на веб-сайті. Вам навіть не потрібно чіпати кампанії, але за допомогою коригувань сайту ви зможете досягти прибуткових кампаній.

CPC (ціна за клік)

Середня ціна за клік визначає , скільки ви в середньому платите за відвідувача сайту. Аукціон і якість реклами визначають, скільки ви платите за відвідувача. За деякі ключові слова ви платите 0,02 долара за клік, за інші – до 5 фунтів стерлінгів.

Тут не так багато чого можна оптимізувати. Ринок виграє, і ви просто приймаєте ринкову ціну.

Але чому це важливий показник? Тому що завдяки CPC та CR можна розрахувати CPA.

CPA (ціна за дію)

Дія – це, по суті , конверсія. У випадку з інтернет-магазином – це покупка. Якщо ви продаєте послугу, це надіслана форма. Ціна за дію визначає, скільки ви заплатили в маркетингу, щоб отримати цільову дію.

Цей показник є надзвичайно корисним, який виводиться з CPC та CR.

CPA = CPC / CR

Отже, якщо ви платите в середньому 0,20 долара США за клік, а коефіцієнт конверсії становить 1%, ваша CPA становитиме 20 доларів США.

Пам’ятайте, наскільки важливий CR? Якщо коефіцієнт конверсії зросте до 2%, CPA становитиме лише 10 дол.

Тут ми можемо повернутися до середнього значення замовлення. Якщо ви продаєте дешеві товари з хорошою націнкою, але AOV коштує всього 10 фунтів стерлінгів, а ви заплатили 20 фунтів стерлінгів на маркетингу за замовлення, очевидно, що ви відразу втратили гроші.

Якщо у вас середня вартість замовлення становить 60 фунтів стерлінгів, з маржею внеску 50% ви заробите 30 фунтів стерлінгів. Після маркетингових витрат у розмірі 20 фунтів стерлінгів за замовлення це буде 10 фунтів стерлінгів прибутку. Проблема в тому, що кожне замовлення має різну вартість. Є електронні магазини, де замовлення коштують 1,000 фунтів стерлінгів, а замовлення – 20 фунтів стерлінгів.

Інтернет-магазин хоче отримувати прибуток на більшості замовлень. Саме для цього і існує метрика ROAS.

marketing

Source: Depositphotos

ROAS (рентабельність інвестицій у рекламу)

Цей коефіцієнт виражає, скільки фунтів доходу генерує один фунт, витрачений на маркетинг.

ROAS = Дохід без ПДВ / Витрати на маркетинг * 100

ROAS включає в себе все перераховане вище. Ось чому це один із найбільш використовуваних показників у performance-маркетингу.

PNO або частка витрат до доходу

PNO виражає те ж саме , що і ROAS, тільки в зворотному вигляді. Це відсоткова частка витрат до доходу.

ПНО = Витрати на маркетинг / Виручка без ПДВ * 100

Електронні магазини часто встановлюють PNO на рівні 10%. Однак це абсолютно неправильний підхід. Для інтернет-магазину з валовою маржею 10% PNO 10% означатиме чистий збиток. Для інтернет-магазину, валова маржа якого становить 80%, такий низький PNO значно сповільнить зростання інтернет-магазину. Таким чином, цільовий PNO розраховується на основі маржі.

POAS (прибуток від витрат на рекламу)

POAS = Маржа внеску / Маркетингові витрати * 100

Якщо ви хочете вижити на жорстокому ринку, оптимізація кампаній для найкращої прибутковості має вирішальне значення, оскільки багато факторів впливають на вашу маржу, а мета вашої компанії — заробити гроші, а не отримати дохід. Налаштування цієї метрики технічно більш вимогливе і вимагає роботи фахівця.

Однак ви можете бути впевнені, що ваші кампанії оптимізують ваш прибуток.

MER (коефіцієнт ефективності маркетингу)

Хоча ми вже згадували про PNO, він зазвичай оцінюється для кожного рекламного каналу окремо. І витрати на управління не враховуються.

Шлях клієнта рідко буває простим, і часто кілька рекламних платформ приписують одну й ту саму конверсію. Якщо ви склали значення замовлень з окремих рекламних систем, дохід може раптово перевищити фактичний. Саме тому використовується МЕР.

У MER ви підсумовуєте всі витрати на маркетинг (включаючи роботу PPC-спеціалістів)і виразяєте їх у співвідношенні до доходу.

МЕР = Сума всіх маркетингових витрат / Виручка * 100

Так ви точно побачите ефективність вашого маркетингу.

Найсвіжіше з категорії Перформанс-маркетинг

CAC (вартість залучення клієнта)

Ваш дохід надходить як від постійних, так і від нових клієнтів. У вашій поштовій базі вже є постійні клієнти, і вони купують, тому що знають вас. Ваші маркетингові витрати на перформанс-маркетинг мають бути зосереджені на залученні нових клієнтів.

Розрахунок простий:

CAC = Маркетингові витрати / Кількість нових клієнтів

LTV (довічна вартість)

Якщо вам пощастило мати бізнес, що складається з постійних клієнтів, вам точно буде цікаво, скільки грошей такий клієнт приносить вам.

LTV = Середній прибуток на замовлення * Середня кількість покупок * Середня тривалість утримання клієнтів

LTV служить для визначення того, скільки ви можете максимально заплатити за залучення клієнтів. Тобто, яким може бути ваш максимальний CAC.

Перевага цих показників полягає в тому, що ви можете дозволити собі ставити набагато більші суми в рекламних системах, ніж конкуренти, тому що ви знаєте, що вони повернуться в майбутньому.

Як приклад можна навести Booking.com. Якщо Booking.com повинні були бути прибутковими з першого замовлення, вони ніколи не могли дозволити собі вливати стільки грошей у Google Ads. Однак вони знають, що клієнти продовжуватимуть бронювати у них ще кілька років, тому вони можуть втратити гроші спочатку, знаючи, що вони повернуться в майбутньому.

Для досягнення більш високого LTV використовуються різні програми лояльності.

marketing strategies in performance marketing

Source: Depositphotos

Канали перформанс-маркетингу

На відміну від SEO та соціальних мереж, у Performance Marketing ви можете дуже добре керувати та планувати своє охоплення та трафік. Канали performance-маркетингу зазвичай використовують PPC (Pay Per Click). Кожен клік коштує вам кілька пенсів, а виходячи з бюджету, ви можете розрахувати очікуваний трафік.

Зверніть увагу, що не всі платні канали використовують PPC. У деяких з них, як-от Meta Ads, ви платите за покази. Це працює аналогічно з рекламою на YouTube.

Найбільш часто використовуваними рекламними майданчиками є:

  • Google Ads

Хоча Google Ads включає кілька рекламних мереж, таких як Пошукова, Торгова, Медійна, YouTube, найчастіше вона асоціюється з першими двома згаданими. Принцип простий: якщо хтось шукає слово, пов’язане з вашим продуктом, ви показуєте йому рекламу свого сайту. Рекламодавець, який заплатить найбільше, буде знаходитися на найвищій позиції.

  • Bing Ads

Bing Ads працює ідентично Google Ads. Однак він не має мережі YouTube. Єдина відмінність полягає в тому, що Bing Ads працює в пошуковій системі Bing.

  • Реклама на Меті

Meta Ads – це реклама в соціальних мережах Facebook та Instagram. Це популярний канал через кількість користувачів окремих рекламних мереж. А також через складність алгоритмів.

На відміну від пошукової реклами, яка більше стосується «технічного» налаштування, на Meta Ads креатив є визначальним. Відео, фото, банери. Завдяки їм можна домогтися дійсно хороших показників.

  • Реклама в TikTok

Креатив у рекламі TikTok є визначальним. Однак у TikTok працюють лише формати відео.

Creative illustration showing 'Strategy' text connected between power outlet and glowing light bulb, with business icons floating above

Source: Depositphotos

Стратегії

У performance-маркетингу ви часто чуєте термін “стратегія кампанії”. Це звучить дуже витончено, і ви часто почуєте це від своїх PPC-фахівців. «Ми змінили стратегію кампанії».

Однак за цим не так вже й багато магії. В принципі, вас цікавлять кілька стратегій, пов’язаних з Google Ads, Meta Ads або Bing Ads. Ви навряд чи зіткнетеся з ними на сайтах порівняння цін.

Ціна за клік вручну

За допомогою ручної плати за клік ви самі встановлюєте, скільки хочете платити максимум за клік. Це може здатися найкращою стратегією, але якщо ви поставите занадто низьку ставку на аукціоні, ви можете легко не отримати жодного кліку взагалі.

І якщо ви отримаєте кілька кліків, вони можуть бути не від людей, які вам потрібні. Ця стратегія в наш час майже не використовується.

Натисніть «Розгорнути»

При заданому бюджеті ви отримуєте максимальну кількість кліків. Звучить чудово, але кліки не оплачують ваші рахунки. Тому цю стратегію використовують тільки при запуску кампаній, щоб дізнатися, яка ціна за клік і отримати початкові конверсії.

Максимізація конверсії

Алгоритм приносить максимальну кількість конверсій для заданого бюджету. Для коректної роботи кампанії має бути одна основна конверсія.

За допомогою цього параметра ви вже відстежуєте цілі бізнес-облікового запису, але фінансово це ще не ефективно.

Максимізація цінності конверсії

Працює аналогічно максимізації конверсії. З однією відмінністю – замість того, щоб максимізувати кількість конверсій, ви максимізуєте їхню цінність. Це особливо популярно в інтернет-магазинах, де кожне замовлення має різну вартість, і ви, природно, хочете тільки найцінніші.

Цільова ціна за конверсію

Акаунти, які залучають лідів, зазвичай використовують цю стратегію. Якщо ви розрахували середнє значення закритої угоди, її прибутковість і конверсію, то можете визначити, яку максимальну суму ви можете заплатити за ліда. Тоді ви можете сказати алгоритму, що це максимальна сума, яку ви хочете заплатити за лід.

Цільова віддача

За допомогою цільової прибутковості ви повідомляєте алгоритму, скільки фунтів він повинен отримати доходу з кожного фунта, витраченого на маркетинг. Це також стратегія обмеження бюджету, коли бюджет витрачається лише до тих пір, поки алгоритм досягає цільового повернення.

Поради експертів

Ніколи не встановлюйте в новому обліковому записі найдосконаліші стратегії, як-от “Цільова ціна за конверсію” або “Цільова віддача”. Почніть із максимізації кліків і поступово переходьте до складніших стратегій, коли отримаєте достатню кількість конверсій. Якщо ви пропустите ці кроки, кампанії можуть закритися або будуть неефективними.

goals and next steps in performance marketing

Source: Depositphotos

Постановка цілей в performance-маркетингу

Розрахуйте валову маржу та маржу внеску. Приблизно 40% маржі вашого внеску має йти на маркетинг. Якщо у вас є маржа внеску 40% (це те, що залишається після оплати покупки товару та витрат, пов’язаних з обробкою замовлень), і ви хочете віддати 40% цієї суми на маркетинг, ваш цільовий PNO становитиме 16%. У перерахунку на ROAS це становитиме 625%.

Цільовий ROAS – це те, що ви даєте алгоритму. Якщо ваша рентабельність інвестицій у рекламу вища, ви можете збільшити бюджет і масштабувати обліковий запис. Якщо ви не досягаєте цільового показника рентабельності інвестицій у рекламу, немає сенсу вкладати більше грошей у маркетинг, тому що ви створите збитки.

При залученні лідів ви орієнтуєтеся на ціну за конверсію. Наприклад, ви встановлюєте кондиціонер. У середньому у вас є 2,000 фунтів стерлінгів на одну роботу, ваша маржа становить 20%, тобто 400 фунтів стерлінгів. Ви можете закрити 1 з 5 лідів. Зі своєї маржі ви хочете віддавати максимум 30% на маркетинг. Це 120 фунтів стерлінгів.

Оскільки ваш показник успішності закриття угод становить 20%, ви можете дати максимум 24 фунти стерлінгів за потенційного клієнта. Розрахунок 120*20%=24.

Таким чином, цільова ціна за конверсію становитиме 24 дол. Знову ж таки, якщо алгоритм відповідає цьому і ви платите менше за лід, ви можете додати бюджет і масштаб. Якщо ви платите більше за потенційного клієнта, спробуйте оптимізувати обліковий запис і досягти поставленої цілі, перш ніж додавати бюджет.

Цільова аудиторія

У маркетингу часто використовується цільова аудиторія. Його, як правило, описують демографічно, за інтересами або за маркетинговою персоною. Деякі маркетологи намагаються використовувати це і в перформанс-маркетингу.

Для пошукових оголошень ваша цільова аудиторія – це людина, яка шукає ключові слова, пов’язані з вашим продуктом. Якщо ви продаєте дитячий одяг, а хтось вводить у Google “рожеве дитяче плаття”, не має значення, чи це мати, тато чи друг батьків, який купує подарунок для дитини. Важливо те, що вони шукають те, що вам потрібно. Ви можете обслуговувати їх в цей момент і продавати те, що їм потрібно в даний момент.

Для реклами в соціальних мережах раніше таргетинг більше спирався на демографічні показники та інтереси. Це вже не стосується. Ваш креатив – це ваша цільова аудиторія. Креатив описує проблему, яку вирішує ваш продукт, а алгоритм з достатньою кількістю даних розбереться, кому показувати рекламу.

Тому витрачайте більше часу на роздуми про креатив (відео або банер), ніж на пошук потрібної цільової групи.

Вибір каналу та інструменту

Правильний підбір каналу забезпечить роботу ваших кампаній так, як очікувалося. Є просте правило їх вибору. Чи є попит на ваш продукт і чи активно люди його шукають? Виберіть рекламу в пошуковій мережі, як-от Google Ads або Bing Ads.

У вас є новий продукт, який вирішує проблему для клієнтів, але вони ще не знають про це? Вибирайте рекламу в соціальних мережах. Ви продаєте дорожчі товари (сотні фунтів стерлінгів), які люди знають і активно шукають? Спробуйте веб-сайти порівняння цін.

У якийсь момент ви все одно додасте інші рекламні канали. Ви не хочете залежати лише від однієї платформи, тому що якщо ваш обліковий запис заблокують, ви втратите значну частину свого доходу.

Оптимізація кампанії (+A/B тестування, аналіз та інтерпретація даних, постійна корекція стратегії на основі результатів)

У performance-маркетингу ви зіткнетеся з терміном оптимізація кампанії. Але що це означає? Ви намагаєтеся отримати кращі результати за ту ж суму грошей.

KW research

Source: Depositphotos

Активності, які допоможуть покращити результати розсилки:

  • Виключення ключових слів

Це стосується тільки пошукової реклами. Кампанії часто показуються за слова, які лише незначно пов’язані з вашими товарами. Або люди захочуть отримати більше інформації про продукт і ще не готові купувати.

Ви хочете видалити такі слова з кампаній, тому що вони невиправдано витрачають кредит і не приносять бажаних результатів.

  • Тестування нових текстів оголошень

Текст відіграє значну роль у прийнятті людьми рішення про те, натискати на ваше оголошення чи ні. Згадайте в оголошенні про безкоштовну доставку, розширену гарантію або знижку, і ви побачите, що набагато більше людей натиснуть на оголошення.

  • Виняток з неякісною продукцією

Не всі товари будуть продаватися. Це факт. Можливо, у вас висока ціна на тлі конкурентів, можливо, у вас поганий опис товару. Якщо користувачі натискають продукт, але ви не отримуєте конверсій, краще виключити його з реклами. Знову ж таки, ви заощадите значні кошти, які можна використовувати більш ефективно.

  • Творче тестування

Навіть найкращий креатив з часом застаріє, а ефективність реклами знизиться. Саме тоді настав час змінити оголошення. Постійно тестуйте кілька типів реклами, і коли ваша виграшна реклама втрачає ефективність, ви можете замінити її на нову.

Проектування та тестування креативних елементів

Performance-маркетинг, особливо в соціальних мережах, базується на креативі. Креативом можуть бути банери або відеоролики. Найбільш часто використовуваними видами креативів є:

  • Натисніть на скріншот: Вся реклама будується лише на скріншоті статті в авторитетному журналі, яка пише про ваш продукт.
  • Ми проти них: У рекламі ви порівнюєте переваги свого товару/послуги з конкурентами. Вам не потрібно називати конкретні бренди, просто поговоріть про стандарти на даному ринку. Наприклад, у випадку з одягом ви можете зосередити увагу на тому, як довго служить одяг або що ви забезпечуєте безкоштовний обмін.
  • Особливості вказують: Посередині банера буде зображення вашого товару з написаними навколо нього його основними перевагами.
  • Відгуки: У рекламі відображаються відгуки ваших клієнтів. Знову ж таки, це дуже проста у створенні форма реклами, але дуже ефективна.
  • Оголошення засновників: Якщо ви тільки починаєте і не маєте відгуків або висвітлення в ЗМІ, ви можете створити рекламу, в якій власник компанії розповість історію про те, чому він заснував компанію і яку проблему вирішує його продукт.
  • UGC: Типи контенту, створеного користувачами, – це відео, які не схожі на рекламу. Вони знімаються на мобільні телефони, як звичайні відео. У них клієнт пояснює, як ваш продукт йому допоміг. Цей тип відео дуже ефективний, оскільки виглядає автентично та достовірно.

Існують десятки інших видів реклами. Черпайте натхнення у конкурентів, яку рекламу вони використовують, яка реклама показується найдовше та спробуйте створити щось подібне для свого товару/послуги. Дуже ймовірно, що реклама спрацює і на вас, і ви заощадите багато часу та грошей на тестуванні.

Data in PM

Source: Depositphotos

Маркетинг на основі даних

Performance-маркетинг ґрунтується на прийнятті рішень на основі даних. Кожна зміна в кампаніях, кожна зміна креативу або стратегії має бути обґрунтована даними. Спочатку потрібно зібрати дані, потім правильно їх інтерпретувати та проаналізувати, і нарешті зробити висновки, на основі яких ви будете приймати рішення.

Якщо ви хочете спробувати нові практики та тактики, ви можете. Але завжди ставте вимірювані цілі, за якими ви будете оцінювати успішність своєї діяльності. Дотримуйтесь даних, і ви не помилитеся. Якщо ви просто бездумно змінюєте налаштування, думаючи, що покращите результати, може бути навпаки.

Інтеграція штучного інтелекту та машинного навчання

Штучний інтелект і машинне навчання відіграють дійсно велику роль у performance-маркетингу і можуть використовуватися кількома способами:

Призначення ставок і націлювання

Всі розумні стратегії працюють на основі машинного навчання. Кожен, хто ними користується, незабаром виявляє, що вони досягають набагато кращих результатів, ніж більшість фахівців.

Вони також економлять години ручної роботи, тому у вас є час зосередитися на більш важливих діях в управлінні онлайн-бізнесом.

Написання текстів

Введіть цільову сторінку в ChatGPT і використовуйте підказки, щоб допомогти чат-боту отримати правильний формат. Як правило, ви отримуєте настільки хороші результати, що їх можна використовувати в рекламі. Перевага також полягає в тому, що ChatGPT знає окремі формати тексту, найкращі практики їх написання та обмеження довжини тексту.

За лічені секунди ви отримуєте тексти, майже як від професійного копірайтера.

Творче покоління

Генеративний ШІ допоможе вам створювати банери та унікальні фотографії. Також це допоможе з оформленням сценарію відео. Ви часто економите години часу, який проводили б у фотобанках.

Аналіз даних

Штучний інтелект і машинне навчання також можуть бути використані в аналізі даних. Просто вставте зображення статистики в ChatGPT і ви зможете отримати рекомендації щодо зміни облікового запису. Однак тут ви отримаєте лише такі рекомендації, як дані, які ви вводите в чат-бот. Коротше кажучи, він рідко побачить повну картину про обліковий запис, а сліпе слідування рекомендаціям може більше нашкодити вашим кампаніям, ніж допомогти.

Машинне навчання можна використовувати, наприклад, для створення прогнозів доходів, сегментації клієнтів або поділу продуктів відповідно до ефективності.

Тут вам зазвичай знадобляться просунуті статистичні програми, такі як SPSS або Python.

marketing strategy on phone and laptop

Source: Depositphotos

Вимірювання та звітність (принципи, інструменти)

Вимірювання

У кожному рекламному каналі у вас повинні бути завантажені конверсії. Конверсії – це, наприклад, покупки або надсилання форм. Ці цілі є основними бізнес-цілями і називаються макроконверсіями. Існують також мікроконвертації, такі як додавання в кошик, запуск оформлення замовлення або початок заповнення форми.

Мікроконверсії можуть допомогти алгоритмам швидше з’ясувати, яких відвідувачів привести на сайт. Переконайтеся, що ви надсилаєте правильні дані для конверсій, інакше ви матимете спотворені результати та прийматимете неправильні рішення в налаштуваннях.

Інструмент

На кожному рекламному майданчику є вбудована звітність. У цих системах ви маєте найбільше даних і можете відносно легко переглядати найважливіші звіти. Проблема виникає, якщо ви хочете мати більш повну картину.

Тут потрібно використовувати зовнішні інструменти, такі як:

  • Google Analytics 4: Найпоширеніший інструмент для вимірювання ефективності веб-сайту. Тут ви бачите, як окремі відвідувачі взаємодіяли з різними оголошеннями та як вони призводили до конверсій. У зв’язку з обмеженнями файлів cookie цей інструмент стає все менш точним.
  • Google Looker Studio: Це інструмент візуалізації даних. За допомогою конекторів сюди можна підтягувати дані з багатьох рекламно-аналітичних систем, баз даних SQL або навіть Google Sheets. Таким чином, ви можете мати всі важливі звіти в одному місці з доступом для відповідальних осіб.
  • Google Таблиці: Google Таблиці також часто використовуються для створення звітів. Якщо вам потрібно створити певний огляд, функції в Google Sheets можуть значно полегшити вашу роботу і показати цікаві тенденції. Існують і інші платні інструменти, але їх функціонал такий же, як і можливості вищезгаданих інструментів.
FAQ

Source: Depositphotos

Поділіться статтею
Схожі статті
Новий генератор зображень Aurora від Grok: що це означає для вашої електронної комерції
3 хв. читання

Новий генератор зображень Aurora від Grok: що це означає для вашої електронної комерції

Соціальна мережа X (раніше Twitter) представила в своєму AI-помічнику Grok нову функцію – генератор зображень під назвою Aurora. Для власників бізнесу електронної комерції це ще одна можливість автоматизувати та оптимізувати створення візуального контенту.

Прочитати статтю
Інтернет-магазин швидкої моди Shein зіткнувся з перешкодами IPO
3 хв. читання

Інтернет-магазин швидкої моди Shein зіткнувся з перешкодами IPO

Інтернет-магазин швидкої моди Shein, один з найбільш швидкозростаючих магазинів електронної комерції модного одягу в усьому світі, має проблеми з лістингом на Лондонській фондовій біржі. Британське управління з фінансового регулювання та нагляду (FCA) продовжує процес схвалення IPO, оскільки необхідно більш ретельно вивчити ланцюжок поставок компанії.

Прочитати статтю
Instagram запускає Trial Reels: безпечний простір для експериментів з контентом
4 хв. читання

Instagram запускає Trial Reels: безпечний простір для експериментів з контентом

Instagram запускає пробні ролики, новаторський інструмент, покликаний допомогти творцям перевірити свою роботу з новою аудиторією, перш ніж публікувати її для своїх поточних підписників у безпечному середовищі. Одним із типових страждань творців, які цей творчий інструмент допомагає полегшити, є занепокоєння щодо випуску експериментального матеріалу, який може не сподобатися їхній поточній аудиторії.

Прочитати статтю
Bridge Now

Найсвіжіші новини просто ЗАРАЗ

10+ не прочитано

10+